Vždy sa usilujeme o jasnejšie a farebnejšie zábery nielen pre ich výrečný vzhľad, ale aj z praktických dôvodov, pretože jasnosť a názornosť zvyčajne znamená viac informácií týkajúcich sa bezpečnosti. Podľa správy časopisu Security z roku 2019 sa vo veľkých mestách stane najviac trestných činov v noci. A dopyt po kamerách, aby fungovali v prostredí so slabým osvetlením je na vzostupe.

Dahua Technology, popredný svetový poskytovateľ inteligentných riešení a služieb IoT zameraných na video, predstavuje inteligentnú detekciu pohybu (SMD) v plnofarebnom prevedení. Tieto dve technológie tvoria dokonalú zhodu, ktorá je schopná identifikovať ľudí a vozidlá v plnej farbe aj v prostredí s extrémne slabým osvetlením. Efektívne filtruje falošné poplachy a zároveň zachováva užitočnejšie detaily, ktoré možno ľahko krížovo skontrolovať pomocou vstavanej AI. Integrácia týchto dvoch technológií je prvou svojho druhu v tomto odvetví a poskytuje zákazníkom spoločnosti Dahua bezkonkurenčnú hodnotu.

Dahua Full-color + SMD prináša väčšiu bezpečnosť a pohodlie

Dahua Technology ponúka dve série plnofarebných kamier – sériu LED a sériu bez infračerveného žiarenia – ktoré využívajú šošovky s veľkou clonou, ktoré zachytávajú väčšie množstvo absorbovaného svetla a poskytujú živší a farebnejší obraz v tmavom prostredí.

Kamery série LED sú vybavené teplým svetlom, ktoré slúži ako doplnkové svetlo v tmavom prostredí. Teplé svetlo slúži aj na ďalší účel – na odradenie votrelcov – ktorý môže výrazne znížiť kriminalitu na miestach, ako sú tmavé uličky alebo parky v noci.

Kamery série Non IR nemajú žiadne doplnkové svetelné zariadenie a v noci nevyžarujú svetlo ako infračervené kamery, čo znamená, že nebude zasahovať do prebiehajúcich činností ani nebude prispievať k svetelnému znečisteniu prostredia. Zabraňuje tiež odrazom v daždivých dňoch a priťahovaniu malého hmyzu, vďaka čomu je ideálnym tichým strážcom na tmavých miestach, ako sú obchody, parkoviská a kasína.

SMD dokáže jednoducho spracovať vizuálne informácie zhromaždené farebnými kamerami. Dahua SMD sa môže pochváliť vyššou presnosťou vďaka technológii Full-color a dokáže efektívne filtrovať falošné poplachy spustené irelevantnými objektmi, ako sú domáce zvieratá, hmyz, lístie, konáre, kvapky dažďa, svetlá atď., so zameraním iba na skutočné hrozby – človek a vozidlo.

S pokročilými algoritmami AI podporuje SMD aj rýchle vyhľadávanie cieľa zo zaznamenaných videí extrahovaním a klasifikáciou ľudí a vozidiel z masívnych video údajov. Používatelia môžu jednoducho sledovať a analyzovať minulé záznamy pomocou špecifických funkcií, ako sú určité farby oblečenia a vozidla, čím ušetria obrovské množstvo času a práce pri získavaní udalostí.

Okrem toho je ďalšou výhodou tohto riešenia jeho funkcia vizualizácie alarmu, čo je schopnosť SMD jasne ukázať, či do objektu vnikne človek alebo vozidlo. S podporou vizuálnych dôkazov v reálnom čase je nepravdepodobné, že by používatelia prehliadli alebo nesprávne vnímali skutočnú príčinu udalosti.

V kombinácii sú dve technológie, Full-color a SMD, vynikajúcou voľbou pre zákazníkov s malými a stredne veľkými projektmi, pretože všetky praktické požiadavky sú pokryté relatívne nízkymi nákladmi. Rovnako je vhodný aj pre distribútorov a kanálové inžinierske spoločnosti so všeobecnými požiadavkami na inteligenciu.

V nákupných centrách a supermarketoch v noci môžu tieto dve technológie spoločne zaznamenať všetky prípady krádeže, ku ktorým došlo v tme, s jasnými znakmi podozrivého, ako je farba vlasov a oblečenie. Ešte dôležitejšie je, že môže poslať alarm v reálnom čase používateľovi predtým, ako dôjde k zločinu. Každý, kto sa priblíži k dverám mimo otváracích hodín, bude automaticky detekovaný a zaznamenaný.

Rovnaké výhody platia aj pre obyvateľov domov, kde je nevyhnutné, aby bolo možné v tme odhaliť narušiteľa. Po zistení osoby alebo auta dostanú používatelia na svoj mobilný telefón výstražné upozornenie, aby mohli podľa toho konať a reagovať.

Tento všestranný produkt je vhodný aj na stráženie priemyselnej oblasti, od tovární na spracovanie nebezpečných chemikálií až po sklady s cennými inventármi. Vzhľadom na rozľahlosť a komplikovanú štruktúru priemyselných parkov je nepravdepodobné, aby ochranka hliadkovala na mieste 24 hodín denne, 7 dní v týždni, najmä v noci. Ale s bezpečnostným systémom, ktorý obsahuje plnofarebné a SMD, možno dosiahnuť bezpečnú a efektívnu ochranu tovární v noci s nižšími nákladmi na pracovnú silu alebo dokonca bez posádky.

Celkovo možno povedať, že kombinácia Full-color a SMD nie je nič menej ako bystré oči a bystrá myseľ, ktorá je plne schopná splniť nároky väčšiny bežných používateľov za relatívne nízku cenu. So svojím poslaním „Umožniť bezpečnejšiu spoločnosť a inteligentnejší život“ sa Dahua Technology bude aj naďalej zameriavať na „Inovácie, kvalitu a služby“, aby mohla slúžiť svojim partnerom a zákazníkom na celom svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *