Dahua WizMind je kompletné portfólio riešení zložené z produktov orientovaných na projekty vrátane IPC, NVR, PTZ, XVR a termokamier, ktoré využívajú špičkové algoritmy hlbokého učenia. So zameraním na skutočné potreby a požiadavky zákazníkov poskytuje WizMind presné, spoľahlivé a komplexné riešenia AI. Tento rok sa Dahua Technology, popredný svetový poskytovateľ inteligentných riešení a služieb internetu vecí zameraných na video, chystá uviesť na trh nové inovácie pre ľudské, automobilové a tepelné aplikácie spoločnosti WizMind využívajúce technológiu AI.

Dahua Wiz Mind

Aplikácie založené na ľuďoch

Panoramatický systém Dahua je navrhnutý tak, aby zachytával situačné povedomie v scenároch, ktoré vyžadujú 360°, 270° alebo 180° panoramatický pohľad, ako sú námestia, mestské cesty a vstupné/výstupné oblasti. Systém poháňaný AI poskytuje inteligentné funkcie vrátane hustoty davu a hustoty vozidiel. Dokáže pokryť dav ľudí v okruhu 30 metrov a hustotu vozidiel v okruhu 125 metrov. Dokáže simultánne priblížiť a sledovať viaceré ciele ľudí/vozidlo, ktoré spustili alarm. Jeho vysokorýchlostná PTZ kamera alebo technológia EPTZ navyše dokáže rýchlo a automaticky sledovať pohybujúce sa ciele bez toho, aby boli k dispozícii podrobnosti o správaní cieľa. Je to ideálne riešenie na výmenu viacerých konvenčných kamier, zníženie zložitosti a úsporu nákladov na inštaláciu a údržbu.

Okrem toho WizMind ponúka aj Human Metadata 2.0 s algoritmom hlbokého učenia, ktorý môže operátorom pomôcť nájsť ciele v rôznych scenároch, ako sú továrne, závody a hlavné cesty. Okrem analýzy smeru k cieľu a štatistiky údajov táto funkcia zahŕňa aj technológiu detekcie PPE, ktorá dokáže zistiť súlad nosenia osobných ochranných prostriedkov na pracovisku s presnosťou až 98 % a využíva alarmy alebo pripomienky na zaistenie bezpečnosti pracovníkov. Medzi atribúty, ktoré možno zistiť, patria prilby , reflexné vesty, masky, okuliare, farba vrchného oblečenia a farba spodného oblečenia.

Aplikácie pre vozidlá

Technológia riadenia parkovacieho miesta WizSense, vybavená algoritmami hlbokého učenia, dokáže zistiť využitie parkovacieho miesta v každej oblasti parkoviska a zobraziť stav parkovacieho miesta v reálnom čase s mierou detekcie až 98 %. Dokáže rozpoznať až 12 parkovacích miest na krytom parkovisku. Na vonkajších parkoviskách závisí dosah detekcie vozidiel od výšky inštalácie kamery: 80 vozidiel na 30 m; 30 vozidiel na 12 m; a až 14 vozidiel na 6-8m. Táto funkcia výrazne zlepšuje zážitok z parkovania a znižuje dopravné zápchy.

Okrem toho WizMind poskytuje aj detekciu nelegálneho parkovania s mierou detekcie až 90 %. Keď sa v monitorovanej oblasti zistí vozidlo, urobia sa snímky a uložia sa metadáta. Podporuje prekrytie poznávacej značky, času porušenia, miesta porušenia a trvania parkovania ako dôkaz. Môže pokryť širšiu oblasť prostredníctvom systému duálneho PTZ, čím rieši problémy so zachytením vozidla vrátane vozidla v zablokovaní. A čo viac, keď vozidlo zaparkuje na nelegálnom parkovisku, nelegálne parkovacie PTZ môže poslať varovný hlasový zvuk cez svoj vstavaný reproduktor, aby varoval vozidlo, aby odišlo. Toto riešenie môže pomôcť zmierniť problémy s nelegálnym parkovaním na mestských komunikáciách a súkromných pozemkoch.

Termálne zobrazovacie aplikácie

WizMind tiež ponúka priemyselné meranie teploty, ktoré využíva technológiu tepelného zobrazovania na realizáciu rýchleho a online merania teploty za každého počasia. Dátové zostavy sa automaticky ukladajú online, vďaka čomu sú pre používateľov ľahko dostupné. Okrem toho úpravou zoznamu zariadení na platforme a jeho prepojením s kamerou na meranie teploty môžu používatelia automaticky pravidelne kontrolovať kľúčové zariadenia a intuitívnejšie zobrazovať údaje o zariadeniach. Je ideálny pre scenáre, ako je rozvodňa, kde musia byť všetky zariadenia monitorované 24 hodín denne, 7 dní v týždni a akékoľvek abnormality musia byť včas detekované a vyriešené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *