Podobne ako v známom výroku Georgesa Clemenceaua („Víťazstvo otca“), že „vojna je príliš vážna záležitosť na to, aby sme ju prenechali generálom“, je dnes otázka bezpečnosti príliš vážna na to, aby bola zverená len ochranke, polícii, alebo akýmkoľvek osobám. Zložitosť situácií ďaleko presahuje kapacitu ľudských očí a mozgu, vďaka čomu sú moderné technológie, ako je AI vhodné na to, aby zohrávali zásadnú úlohu pri práci v teréne. Ako je napríklad vidieť v nedávnom prípade nového koronavírusu (COVID-19), technológia tepelného zobrazovania bola použitá na detekciu možných nosičov vírusu v dave s presnosťou ± 0,3℃.

Na urýchlenie prijatia AI spoločnosť Dahua Technology – popredný svetový poskytovateľ inteligentných riešení a služieb internetu vecí zameraných na video – s hrdosťou uvádza na trh WizSense, sériu produktov AI a kompletné komplexné riešenia založené na hlbokom učení, ktoré sa zameriava na ľudí a vozidlá, ktoré používateľom poskytuje inteligenciu, jednoduchosť a inkluzívnosť.

Dahua WizSense - Inteligentnejší spôsob zabezpečenia

Vďaka jednoduchej konfigurácii a rozumnej cene je WizSense dostatočne kompetentný na to, aby uspokojil potreby väčšiny bežných používateľov. Medzi jeho výhody patrí: presná predpoveď pred udalosťou; okamžité odstrašenie počas udalosti; rýchle vyhľadávanie cieľa po udalosti; úspora úložiska pri zabezpečení detailov cieľa a ochrany súkromia a obrany proti útokom.

WizSense ponúka množstvo funkcií a zároveň zaisťuje vysokú úroveň kybernetickej bezpečnosti pomocou šifrovacích algoritmov, ktoré sú certifikované TÜV Rheinland a UL (Underwriters Laboratories). Používatelia si môžu byť istí, že ich súkromie bude náležite chránené pomocou produktov série WizSense.

WizSense poskytuje používateľom komplexnú ochranu, ako aj osobné možnosti na uspokojenie rôznorodejších potrieb. Pridajte sa k nám na hypotetickej ceste 40-ročného Garyho, ktorý je ženatý a je majiteľom továrne, aby ste videli rozdiel, ktorý môže WizSense priniesť v každodennom živote.

Gary bez WizSense

Gary opustil svoju továreň, aby si vyzdvihol narodeninový darček svojej manželky Jennifer – náramok – ktorý si objednal pred týždňami z jej obľúbeného luxusného obchodu.

Na cestách si Gary stále nemohol pomôcť a trápil sa s továrňou, miestom, na vybudovanie ktorého zasvätil 15 rokov tvrdej práce a ktoré je zraniteľné voči krádeži a zlomyseľnému ničeniu. Bezpečnostný tím, ktorý si najal na hliadkovanie 24 hodín denne, 7 dní v týždni, nedokázal zabrániť výskytu 2 krádeží a 1 incidentu so zlomyseľným zničením zariadenia za posledných 6 mesiacov. Konvenčný bezpečnostný systém ho obťažoval priveľa falošných poplachov a zaznamenaný materiál ho potom stál dlhé hodiny, kým našiel zásadnú informáciu. Gary bol unavený už len pri pomyslení na to.

Gary vstúpil do luxusného obchodu, bez povšimnutia predavačov. S najväčšou pravdepodobnosťou by Garyho aj tak nespoznali ako muža, ktorý si pred niekoľkými týždňami objednal náramok ako darček k narodeninám svojej manželky. Po zdĺhavých procedúrach sa Garymu nakoniec podarilo náramok získať, no pocity zanedbania pretrvávali.

Gary odišiel domov a dal náramok Jennifer. Pobozkali sa, dali si romantickú večeru pri sviečkach a zaliezli na gauč pri starom dobrom filme. Mohla to byť perfektná noc, keby ju znova a znova neprerušovali falošné poplachy, ktoré spúšťali koruny stromov hýbajúce sa od vetra a susedov pes. Gary sa konečne naučil ignorovať všetky alarmy, len aby na druhý deň ráno zistil, že niekto narazil do jeho auta a z miesta činu odišiel. Nájsť, čo sa stalo z dlhých hodín videa, bolo zdrvujúce.

"Keby boli bezpečnostné systémy inteligentnejšie!" Gary si vzdychol.

Gary s WizSense

Gary opustil svoju továreň, aby si vyzdvihol narodeninový darček svojej manželky Jennifer – náramok – ktorý si objednal pred týždňami z jej obľúbeného luxusného obchodu.

Na ceste si Gary pohmkával pesničku bez toho, aby vôbec premýšľal o továrni. O všetko sa stará WizSense, bezpečnostné riešenie poháňané AI, ktoré sa zameriava na skutočné hrozby – ľudí a vozidlá, pričom filtruje všetky falošné poplachy spúšťané kvapkami dažďa, lístím, domácimi zvieratami, hmyzom a svetlom. Všetko je podrobne zaznamenané a ľahko vyhľadateľné podľa požadovaných vlastností, ako je tvár, oblečenie a poznávacie značky. Za posledných šesť mesiacov nedošlo k žiadnej krádeži alebo zlomyseľnému zničeniu, pretože boli zastavené počas trestného činu alebo pred ním. Garyho potešilo ešte viac, že potreboval len dvoch ochrankárov namiesto celého hliadkového tímu.

Gary zastavil pred luxusným obchodom a predtým, ako vystúpil z auta, bol varovaný kamerou aktívneho odstrašovania poháňanou AI, ktorá mu povedala, aby zaparkoval niekde inde. Gary pohol autom a zachránil sa pred pokutou za parkovanie.

Garyho identita ako VIP zákazníka bola odoslaná predavačom hneď, ako bola za dverami odhalená jeho tvár, vďaka kamere luxusného obchodu poháňanej AI. Predavači vyšli pozdraviť Garyho a odviedli ho do VIP čakárne, kde bol pripravený jeho obľúbený čaj a občerstvenie. Gary cítil, že stojí za to stať sa VIP členom a premýšľal, či to odporučí svojim priateľom.

Gary odišiel domov a dal náramok Jennifer. Bozkávali sa, mali romantickú večeru pri sviečkach a zaliezli na pohovku pri starom dobrom filme. Bola to perfektná noc bez akýchkoľvek nepríjemných falošných poplachov, pretože WizSense už odfiltroval listy a susedovho psa ako hrozbu. Alarm sa skutočne spustil raz a predtým, ako sa Gary vyšiel pozrieť, vandal bol AI varovaný a auto zostalo nedotknutý. Gary nebol prenasledovaný žiadnym podozrením, pretože vedel, že všetko je jasne zaznamenané a ľahko vysledovateľné, ak by chcel zistiť, kto sa pokúsil vlámať dovnútra. Detailné črty tváre podozrivého, oblečenia a evidenčných čísel mohli byť predložené polícii ako rozhodujúci dôkaz v nie je čas.

"Našťastie som mal tento inteligentný bezpečnostný systém!" Gary sa usmial.

Tento príbeh ilustruje, že inteligentný bezpečnostný systém bude prínosom nielen pre Garyho, ale pre všetky strany, či už ide o súkromných používateľov, majiteľov firiem alebo verejný sektor. Lepšie výsledky sa archivujú s nižšími nákladmi na prácu, ktorá je v niektorých častiach sveta relatívne vysoká a ponúka výrazne kratší čas na vyhľadávanie po udalosti. Vďaka tomu je WizSense ideálnym balíkom produktov pre distribútorov a predajcov. Širšie nasadenie WizSense je presne to, o čom Dahua Technology vždy snívala: Umožniť bezpečnejšiu spoločnosť a inteligentnejší život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *